Rowenta Süpürge Çekim Gücü Çok Kötü

Rowenta Süpürge Çekim Gücü Çok Kötü

19 Haziran 2017 Haberler 0

Evlerimizde kullandığımız elektrikli süpürgeler temizlik açısından en çok tercih edilen aletler arasında yer almaktadır. Günlük hayatın bir parçası haline gelen bu süpürgeler bazı zamanlarda istenilen performansı vermeyebiliyor. Bunun birçok sebebi olabilir. Sadece belli bir kullanımdan kaynaklı olmayıp, yeni aldığınız elektrik süpürgesinin bile birçok sebepten kaynaklı olarak pislikleri çekerken istenilen performansı vermeyebilir.

Rowenta Süpürge Çekim Gücü Neden Zayıflar?
Öncelikle elektrik süpürgeniz hiç çalışmıyorsa eğer muhtemel sebeplerden birisi filtrelerinde aşırı toz birikiminden kaynaklanıyordur. Hayatımızı kolaylaştıran bu elektrik süpürgeleri içerisine sürekli olarak toz çekimi yapar. Bu tozlar içerisinde biriktikçe artık hava alacak yeri kalmamış anlamına gelir. Yani düzenli aralıklarla içerisinde biriken tozların ve filtresinin temizlenmesi gerekir.

İçerisini temizlemek istediğiniz süpürgenin kapaklarının nasıl açılacağı çok önemlidir. Birçok kişi tozların, pisliklerin temizlemesi için ilgili kapakları açarken süpürgeye zarar verebilmektedir. Bunun için size önerimiz kullanım kitapçığına bakarak ilerlemeniz ya da profesyonel bir kişiden destek almanızdır.
Rowenta süpürgem çalışmıyor diyenleriniz varsa eğer; sorun sadece tozların aşırı birikmesinden dolayı filtrelerinin hafa almıyor olmasından kaynaklanmaz. Temizlik sırasında eğer su veya benzeri sıvı maddelerin süpürge tarafından çekilmesi cihazınızın bozulmasına sebep olacaktır. Minimum seviyede sıvı çekilmesine izin vererek yere dökülen bir su birikintisinin süpürge ile çekilmemesini öneriyoruz.

Eğer süpürgeniz hiç çalışmıyorsa öncelikle elektrik kablosundan şüphe etmelisiniz. Süpürme sırasında bir yere takılarak kopmuş olabilir. Harici olarak motor arızası meydana gelebilir. Eğer süpürgeniz çalışmıyorsa muhtemeller arasında motor arızası da olabilir.

Bir başka Rowenta süpürge sorunlarından birisi de her şeyin normal olması durumunda çok zayıf çekiyorsa mutlaka teknik servis yetkilileri ile bir görüşme yaparak durumu hakkında bilgi almanız tavsiye edilir.

Call Now ButtonServis Çağır