Rowenta Süpürge Çalışırken Durma Sorunu

Rowenta Süpürge Çalışırken Durma Sorunu

5 Haziran 2017 Haberler 0

Rowenta markaya sahip olan elektrik süpürgesi eğer çalışırken birdenbire durduysa ve bir daha çalışmıyorsa büyük ihtimalle herhangi bir şekilde motor arızası meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda genellikle elektrik süpürgelerinin açacağı masraf miktarı oldukça yüksek olduğu için çalışma tamamen durmadan önce gerekli olan müdahaleleri yapmak gerekiyor. Motor bozulmaya başladı ilk zamanlarda öncelikle çalışma sırasında farklı sesler çıkarması ile kendini belli etmeye başlar. Eğer herhangi bir müdahale yapılmazsa Bu sesler gün geçtikçe artar ve birdenbire motor bir gün durabilir. Tabii ki süpürgelerin çalışırken durmasının tek sebebi motor arızaları değildir.

Cihazın içerisinde bulunmakta olan toz ve hava filtrelerinin tıkanmış olması da makinenin kendini durdurmasına yol açıyor olabilir. Genellikle elektronik sistemlerin içerisinde bulunmakta olan yazılımlar tehlikeli herhangi bir durum tespit ederse çalışmayı durdurur. Elektrik süpürgelerinde filtrelerin tıkanması dolayısıyla meydana gelen durumda cihazınızı korumaya yönelik olacaktır. Eğer cihazı çalıştırdıktan sonra birkaç saniye içerisinde motor duruyorsa motor arızası yerine yerine filtrede herhangi bir şekilde tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Cihazın içini açtıktan sonra birikmiş olan tozları temizlemek problemlerin ortadan kalkması için yeterli olacaktır. Tabii ki her iki durumu tespit etmek için de profesyonel bir şekilde destek almanız gerekebilir.

Cihazların kısa süre içerisinde tamir edilmesini istiyorsanız mümkün olduğu kadar yetkili ve teknik bilgisi yüksek olan firmalardan destek almanızı tavsiye ediyoruz. Motor arızası veya parça değişimi konusunda da orjinal parça kullanacak olursanız çok daha verimli sonuçlar alacaksınız. Yan sanayi ürünleri kullanmak, yaşamış olduğunuz problemlerin kısa süre sonra tekrarlanmasına sebep olabilir. Bu yüzden de mümkün olduğu kadar Rowenta markaya sahip olan motor ve filtreleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Call Now ButtonServis Çağır