Rowenta Süpürge Çok Gürültülü Çalışma Sorunu

Rowenta Süpürge Çok Gürültülü Çalışma Sorunu

8 Mayıs 2017 Haberler 0

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız ürünler arasında süpürgeler de bulunmaktadır. Özel bir modeli olmadığı sürece genellikle süpürgeler yüksek ses çıkaran cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ise içerisinde 1800 ile 2100 watt arasında motorlar bulunmasıdır. Bu motorlar oldukça gürültülü çalışmaktadır. Diğer yandan makinedeki yalıtım malzemeleri ve filtrelerde yine cihazın sesini olumlu ya da olumsuz yönde etkilemektedir.

Rowenta Süpürge Neden Gürültülü Çalışıyor?
Sizler de aldığınız ürünlerin zamanla daha çok ses çıkardığını ve daha da rahatsız edici bir hale geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bunun birkaç sebebi bulunmaktadır. Konumuzun detayında ise Rowenta süpürge gürültülü çalışma sorunu hakkında bilgi vereceğiz.

1- Motor Arızası
Eğer süpürgeniz ilk aldığınız gibi değil de daha gürültülü çalışıyorsa, sorun motorunda olabilir. Genellikle cihazların içerisinde bulunan motorların belli bir ömrü bulunmaktadır. Bu süre dolduktan sonra da çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Sorunun motorda olduğunu düşünüyorsanız, teknik servis ile iletişime geçmeyi unutmayın. Eğer garantisi var ise mutlaka üretici firmanın teknik servisini kullanın.

2- Filtre Tıkanıklığı
Günlük hayatta makinelerin başına en çok gelen sorunlardan birisi de filtre tıkanıklığı olarak gösterilmektedir. Bazı hanımlar genellikle süpürgeyi çalıştırdıktan sonra filtre temizliği yapmayı unutmaktadır. Evinizin içerisindeki kirler zamanla filtrenizi tıkayacaktır. Bu da haliyle beraberinde motorun daha gürültülü çalışmasına sebep olacaktır. Sizler de bu durumun önüne geçmek isterseniz; günlük olmasa bile haftalık olarak filtlerinizi düzenli bir şekilde temizlemeye çalışın. Kısa süre içerisinde motorunuzdaki ses farkını hissedeceksiniz.
Uzmanlar ise filtre temizliğini şu şekilde önermektedir;

-İlk olarak filtrenizi suyun altında detaylı bir şekilde yıkayın.

-İkinci aşamada nemli bir bez ile kurulayın.

-Son olarak güneşli ya da sıcak bir odada kurumaya bırakın. Nemli şekilde kullanmayın.

Call Now ButtonServis Çağır