Rowenta Süpürge Çok Isınma Sorunu

Rowenta Süpürge Çok Isınma Sorunu

15 Mayıs 2017 Haberler 0

Günlük hayatta çok fazla kullandığımız ev aletleri arasında süpürge bulunmaktadır. Bilindiği üzere süpürgeler çeşitli sebeplerden dolayı ısınabilmektedir. Bizler de konumuzun detayında Rowenta süpürge ısınma sorunu hakkında bilgi vereceğiz. Süpürgelerin ısınması birçok nedenden dolayı olabilmektedir. Elektronik cihazlar ısınmaya müsait parçalar arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan motorlar belli bir gücü geçmesi halinde ya da farklı sorunlar yaşanması halinde ısınmaya başlayacaktır. Hal böyle olunca da süpürgenin ısınma sorunu üst seviyeye çıkacaktır. Sizler de süpürge çok ısınma sorunu hakkında bilgi alabilir ve teknik servise gerek kalmadan neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Süpürge Neden Isınır?
Süpürgenin ısınması konusu oldukça geniştir. Çeşitli nedenlerden dolayı bu sorun ortaya çıkmış olabilir. Kısaca bahsetmek gerekirse; motorun aşırı güç harcaması, motorun havalandırılmasını sağlayan filtrelerin tıkanması, cihazın herhangi bir yerinde tıkanıklık oluşması ya da toz torbasının dolması şeklindedir. Bu tür durumların olması halinde süpürgeniz ısınmaya başlayacaktır. Yüksek ısılara gelmesi halinde de cihaz otomatik olarak güvenlik amaçlı kendini kapatacaktır.

Süpürge Isınma Sorunu Çözümü
Eğer sorun teknik değilse evde yapabileceğiniz bazı detaylar bulunmaktadır.

Filtre Temizliği: Genellikle filtrelerin tıkanık olmasından dolayı ısınma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden filtre ısınma sorununu mutlaka çözmelisiniz. Filtreleri çıkartıp yıkamanız, daha sonra kurumaya bırakmanız yeterli olacaktır. Tam kurumadan süpürgeye takmamaya özen gösterin.

Uzun Süre Çalışma: Süpürgenin ısınma durumu da çok fazla çalışması halinde ortaya çıkabilmektedir. Elektronik motorlar uzun süre çalıştıktan sonra üst seviyede bir güç harcamaya çalışır. Bu da beraberinde ısınma problemini getirecektir. Bunun için iş yaparken mutlaka aralıklı olarak süpürgeyi kapatmanız ve dinlendirmeniz yeterli olacaktır.

Toz Torbası Değişimi: Toz torbanız yaptığınız temizliğe göre dolmaktadır. Düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin.

Bu yöntemleri uygulamanız halinde sorun hala devam ediyorsa teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonServis Çağır