Rowenta Elektrik Süpürgesi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Rowenta Elektrik Süpürgesi Filtresi Nasıl Temizlenir?

3 Mayıs 2023 Haberler 0

Evimizde bulunan elektrik süpürgesi, her elektrikli ve motorlu alet gibi toza karşı duyarlıdır. Aşırı derece toz bulunması halinde ise motor bozulmakta ya da farklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan birisi de elektrik süpürgesi filtresinin tıkanmasıdır. Sizler de Rowenta elektrik süpürgesi filtre tıkanıklığı konusunda sorun yaşıyorsanız, yapmanız gereken bazı yöntemler bulunuyor. Bilindiği üzere elektrik süpürgesi filtresi tıkanınca, motora giden hava yollarında tıkanmalar yaşanmaktadır. Bu da beraberinde motorun ısınmasına ve ara ara kapanmasına yol açmaktadır. Sizler de elektrik süpürgesi filtresini temizleyerek bu sıkıntıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi Filtre Temizleme
Genellikle yıkanılabilen filtreler mevcuttur. Ancak süpürgeniz farklı ise ve yıkama yeri bulunmuyorsa, bu durumda teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.

Kullanım Kılavuzunu Okuyun
İlk olarak yapmanız gerekenler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere her süpürgenin modeli ve parçaları farklıdır. Bu yüzden mutlaka kullanma kılavuzu incelenmelidir. Aksi takdirde parçaların kırılması ya da filtrenin işlevsiz hale gelmesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Sizler de kullanım kılavuzunu okuyarak filtreyi nasıl çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz.

Kuru Temizleme Yapın
Eğer kılavuzda sadece kuru temizleme öneriliyorsa, bu durumda yapmanız gereken birkaç detay var. Asla ıslak bir şekilde durulamayın. Eğer kuru yapılacaksa, ilk olarak filtreyi silkeleyin. Bu üzerindeki pisliklerin çoğunu alacaktır. Geriye ise ufak detaylar kalacaktır. Onu da bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Durulama
Eğer süpürgenizin filtresi yıkamaya uygunsa ve durulanabiliyorsa, bu daha kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şey filtreyi ılık su ile yıkamak ve durulamak. Daha sonra güzelce sildikten sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Ancak yıkadığınız filtrenin tam olarak kurumadan süpürgeye takılması önerilmemektedir. Aksi takdirde süpürgenizde çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Call Now ButtonServis Çağır