Rowenta Süpürge Çalışmama Arızası ve Çözümü

Rowenta Süpürge Çalışmama Arızası ve Çözümü

5 Mayıs 2023 Haberler 2

Elektrikli süpürgeler günlük hayatta sıklıkla kullanmakta olduğumuz ve hayatımızı kolaylaştıran objeler arasında yer alıyor. Zaman içerisinde süpürgelerde meydana gelen çeşitli sorunlar artık süpürgelerin belirli bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Peki makinelerimiz de hangi problemler süpürgenin çalışmamasına sebep olacaktır?
 
Rowenta Süpürge Çalışmama Arızası Çözümleri

-Eğer süpürgeniz çalışmıyorsa büyük ihtimalle içerisinde bulunmakta olan filtreler toz kapmış olabilir. Günlük hayatta sık sık kullanmakta olduğumuz elektrikli süpürgeler oda içerisinde bulunmakta olan tozu sürekli olarak kendi içerisinde toparladığı için eğer düzenli olarak temizlik yapılmazsa bu filtrelerde zaman içerisinde toz biriktirmeye başlar. Aşırı derecede toz birikmesi ise süpürgenin çalışmamasına sebep olacaktır.

-Eğer makinenin içerisindeki tozları temizlemek istiyorsanız bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren kişilerden yardım alabilirsiniz. Gerekli olan temizleme işlemleri yapıldıktan sonra makineniz eski haline geri dönecektir.

-Makineyi tamir ettikten sonra tekrar çalışmasının durmaması için dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar olduğunu da söyleyebiliriz. Özellikle makineyi kullanırken sıvı gibi makinenin içerisine zarar verebilecek maddelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Her ne kadar toz gibi maddeler makinenin bozulmasına sebep oluyor olsa da aynı zamanda sıvı kullanımı da kısa süre içerisinde arızaların meydana gelmesine sebebiyet verebilir.

-En çok meydana gelen sorunlardan bir tanesi de süpürgelerde motor arızası oluyor. Genelde uzun süre boyunca makinelerin çalışmasından dolayı meydana gelen bu arıza diğerlerine göre daha masraflı sonuçları ortaya çıkaracaktır. Elektrik süpürgelerin içerisindeki en pahalı yedek parçalardan bir tanesi motor olduğu için eğer motor arızası meydana gelirse gerekli olan ücreti ödedikten sonra yeni motor satın almanız gerekecektir. Bu işlemleri yaparken de makinenizin uyumlu olduğu motor türünü satın almaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

2 cevap

 1. Leman dedi ki:

  Rowenta 18v sarjlı el süpürgemin ön borusu yırtıldı servis ve tamir ücreti hakkunda bikgi istiyorum

  • admin dedi ki:

   Merhaba Leman Hanım,
   Detaylı bilgi almak için 444 78 56 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.

Call Now ButtonServis Çağır